top of page

UŽIVATELSKÉ RECENZE VOZÍKU RID-E

Vozík Rid-e vlastním od roku 2016. S Rid-e jsem velmi spokojen, je dostatečně rychlý, výkonný a ujedu s ním velkou vzdálenost na jedno nabití mých dvou baterií.  Před jeho pořízením jsem měl obyčejný elektrický seniorský skútr, se kterým se Rid-e nedá vůbec porovnat. Rid-e je nesrovnatelně lepší.  Nevím o žádném podobném produktu, který by překonal jízdní vlastnosti Rid-e! Za sebe můžu říct, že jsem spokojen, a budu jen rád, když se bude pokračovat v doposud skvělém vývoji, prodeji vozíku Rid-e! S vozíkem Rid-e jsem byl i na Novém Zélandu. Vozík jsme bez problémů transportovali letadlem. V příloze Vám posílám jednu z prvních fotek ještě skoro původní podoby Rid-e!

 

J. Teichmann, Ostrava

CO O BLUETOUCH RID-E ŘÍKAJÍ JEHO UŽIVATELÉ?

Jmenuji se Jiří Rašner a vozík Rid-e vlastním od roku 2015. Moc děkuji, že jste se pustili do výroby těchto vozítek. Pro mne to po deseti letech znamenalo podívat se do přírody, kam jsem rád chodil,  když jsem byl ještě zdrav. Díky Rid-e jsem absolvoval s kamarády z cykloklubu BT 2000 spoustu krásných výjezdů po širokém okolí našeho města a měl možnost  zúčastnit se kulturních akcí  města Moravská Třebová.  A přesně jak říkal Ivo Kaštan: „Cítit vítr ve vlasech je adrenalin, který se nedá ani popsat a dodá tolik energie jako nic jiného“.

Děkuji, Jirka Rašner, Moravská Třebová

Jmenuji se Josef Rufer, tříkolku Rid-e jsem dostal prostřednictvím nadace Černí Koně, protože na ni nemám prostředky. Tento vozík mi od základu změnil život. Říkám jí Bubinka a ze starého zapšklého dědka se stal Júra! Tříkolku mám od roku 2016 a za rok jsem na ní najel 2500 km.

Josef Rufer, Vižňov

Dobrý den,

Jmenuji se Katja Hais a ochrnula jsem v těhotenství vlivem krvácení do míchy.

Mám dvě malé děti a na Rid-e jezdíme skoro celá rodina. Manžel mi na vozík přimontoval Buggyboard, takže můžu vyzvedávat obě děti ze školky. 

Jakmile to počasí dovolí, drandím s dětmi po vesnici, můžu s nimi být na Den dětí, na lampionovém průvodu, sbírat kaštany. Jezdíme na zmrzku nebo k řece, prostě se můžu účastnit jejich života, to je úžasné. Rid-e pro mne znamená svobodu, život!!

 

Díky za Rid-e Katja Hais

Jan Černý – Rid-e vlastním od prosince 2016

 

Vozík Rid-e pro mě představuje především návrat mezi kamarády cyklisty.

Během 8 měsíců jsem se projel nejen po České republice, ale také v Německu, Rakousku, Itálii, Slovinsku a Maďarsku. Všude na sebe můj vozík poutal velkou pozornost a budil obdiv. Zatím jsem najel cca 1 000 km.

Jmenuji se Vlastimil Míka a vozík Rid-e používám již více než rok. Jsem

spokojen, plně vyhovuje požadavkům pro můj pohyb v Plzni a okolí. Jeho výhodou oproti produkci jiných výrobců je delší dojezd. Úžasná je dvojí možnost využití. Myslím tím jak kompletní spojení, tak rozpojení a využití jako vozík

s ručním pohonem. Dalšími klady je, že po rozpojení je možno vozík převážet

v automobilu s menším úložným prostorem, dále je to přijatelná celková hmotnost při manipulaci a nenáročnost mechanického propojení. Váš výrobek si spokojeně užívám a doufám, že ho ještě dlouho užívat budu. 

Vlastík Míka

Vozík Rid-e jsem získal v roce 2016 za finanční pomoci Nadace ČEZ, Pomáhej pohybem prostřednictvím sportovní akce Handy Cyklo Maraton, dále díky nadaci Centrum Paraple a finanční sbírce spoluobčanů naší obce a okolí.


Rid-e je jednoduchý na obsluhu, rychlý, výkonný a neskutečný co se týče dojezdu na jedno nabití baterie. S vozíkem Rid-e mohu jezdit s kamarády jak do přírody, na kulturní a sportovní akce v obci a okolí, na nákupy a všude tam, kde bych potřeboval pomoc asistence. S vozíkem Rid-e se mohu vydat i do nedaleké Třebíče a pohodlně se dostanu nazpět domů. Také jezdím do míst v okolí, kam jsem chodíval před úrazem a na mechanickém vozíku se na tato místa nedostanu ani s pomocí asistenta.
Vozík Rid-e se pro mě stal nedílnou součásti mého života a všem jej vřele doporučuji. 


Stanislav Hájek 
Rudíkov 

Napsali o nás

3. Místo v soutěži Vodafone Firma roku 2017 Kraje Vysočina

Česká televize

TV Barrandov

Prima

"Testovali jsme pro vás - Rid-e"

Odkaz na celý článek najdete zde

"Závodník Kaštan zkonstruoval nové vozítko, tříkolka pomůže invalidům"

16.6.2015

...Elektrickou tříkolku, která pomůže lidem upoutaným na invalidní vozík pohybovat se nejen po veřejných komunikacích, ale i v přírodě, navrhl a uvádí na trh velkomeziříčský motocyklový závodník a konstruktér Ivo Kaštan. Jezdec vozítko po názvem rid-e, které je vlastně invalidní vozík zkombinovaný s motocyklem, ovládá rukama pomocí řídítek, na nichž jsou umístěny veškeré ovládací prvky...

Odkaz na celý článek najdete zde

"Bývalý závodník Ivo Kaštan vyrábí elektrické tříkolky pro invalidy. Prodáváme vítr ve tváři, říká"

19.3.2017

"Zrálo to ve mně delší dobu. Jednou jsem například jel do města nakoupit a cestou jsem potkal paní na elektrickém invalidním vozítku. No a když jsem jel zpět, tak jsem ji potkal znovu, pořád ještě na cestě tam. Takový vozík totiž jede maximálně šest kilometrů v hodině," popisuje Kaštan.

Odkaz na celý článek najdete zde

"Jako jediný na světě vyrábí motorku pro vozíčkáře. I oni chtějí adrenalin pod kůži!"

...Rid-e je dopravní prostředek, který kombinuje vlastnosti samohybného vozíku a skútru. Na trhu je jen pár měsíců. Jeho autor Ivo Kaštan říká, že při vývoji nebylo cílem přidělat motor k invalidnímu vozíku, aby to pouze jezdilo. Chtěl, aby ta jízda byla zábava...

Odkaz na celý článek najdete zde

"Štika na trhu s vozíky pro lidi s handicapem"

11.7.2015

...Z pohledu legislativy se jedná o jízdní kolo s pomocným motorem a tak není třeba řidičské oprávnění, ovšem do 18 let je povinná ochranná přilba. Veškeré ovládací prvky jsou umístěny na řídítkách a ovládají se pouze rukama...

Odkaz na celý článek najdete zde

"Rid-e: zábavná i praktická motorka míří do výroby"

16.6.2015

...Lehký, obratný a přitom ve srovnání s elektrickými vozíky rychlý stroj představuje Kaštanův vynález Rid-e. Vozíčkářům má zrychlit pohyb a působit radost. „Byl se s ním u nás projet kamarádův syn. Jeho táta mi pak říkal, že ho po pěti letech viděl znovu se smát,“ říká Ivo Kaštan. A svezení nabízí každému zájemci. Stačí napsat nebo zavolat do jeho velkomeziříčské dílny...

Odkaz na celý článek najdete zde

"Handicapovaný Stanislav Hájek dostal díky nadaci i spoluobčanům nový vozík"

15.11.2016

Handicapovaný Stanislav Hájek z Rudíkova převzal ve Velkém Meziříčí speciální elektrický vozík Rid-e. Jeho nákup se uskutečnil díky projektu Nadace skupiny ČEZ v projektu EPP Pomáhej pohybem. Přispěli na něj také občané Rudíkova a dalších obcí a Konto Bariéry.

Odkaz na celý článek najdete zde

...Námi testovaný model byl osazen anatomickou sedačkou. To přináší během jízdy určitý komfort a stabilitu těla, což ocení hlavně vozíčkáři. Jelikož řidič do tohoto typu sedačky doslova zapadne, nepotřebuje se ani  „kurtovat“, i když je sedačka připravena na vícebodové bezpečnostní pásy...

21.12.2015 

Elektrovozík Černým koním
Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Elektrovozík Černým koním

bottom of page