top of page
CESTA JE CÍL

IKbike s r.o.

Společnost IKbike s.r.o. byla založena v prosinci roku

2014, a to s jediným účelem – vymyslet, vyrobit a prodávat prostředek, který pomůže hendikepovaným lidem

a seniorům rychleji a lépe se pohybovat. Pomoci jim se osamostatnit a lépe je začlenit do zdravé populace. Vznikl tak projekt RID-E, spojení mechanického invalidního vozíku a elektrického pohonu.

 

Zakladatel společnosti Ivo Kaštan je bývalý profesionální motocyklový závodník, devítinásobný účastník Rallye Dakar na motocyklu a držitel světového rychlostního rekordu na motocyklu Monkey z roku 2009. Jeho životním krédem je „Cesta je cíl…“.

 

Proto když jednoho podzimního dne v roce 2014 jel po silnici na svém motocyklu a potkal paní na pomalém elektrickém

vozíku, která se pohybovala v silničním provozu rychlostí pomalé chůze, začal přemýšlet o vozíku, který by byl rychlý, bezpečný, užitečný a vracel hendikepovaným lidem vítr do tváře. Vznikl tak prototyp vozíku Rid-e.

V polovině roku 2015 již z naší dílny vyjel první vozík ke svému novému majiteli. Od té doby jsme vyrobili přes sto kusů.

V roce 2017 jsme skončili třetí v soutěži Firma roku na Vysočině a dostali jsem se do finále celostátního kola Start up roku.

V roce 2022 došlo ke spojení se společností BlueTouch, s.r.o., která převzala značku, marketing a obchod. Výroba je nadále zaštítěna a vedena Ivo Kaštanem.

Vozík Rid-e

Rid-e je kombinací stabilního a robustního podvozku s anatomickou a pohodlnou sportovní sedačku a velmi výkonného elektrického pohonu. Tato novinka v segmentu  elektrických vozítek je svou celkovou promyšlenou koncepcí ideálním dopravním prostředkem pro různé potřeby v běžném životě i pro volnočasové aktivity. Svou charakteristiku umožňuje Rid-e zdolávat nástrahy nejen městského prostředí, ale i terén, a je tak ideálním vozítkem na vyjížďky např. do přírody.  Jednoduché ovládání a jízdní stabilita, bezpečný provoz, nečekaně výkonný motor spolu s nadprůměrnou výdrží li-ion baterie a celkovým líbivým designem jsou hlavními znaky Rid-e, jedinečného dopravního prostředku nejen pro lidi s postižením dolních končetin, ale i seniory...  Navíc po odpojení pohonné jednotky lze  podvozek použít jako samostatný mechanický invalidní vozík. Mechanický invalidní vozík je výrobkem společnosti KURY s.r.o. – dlouholetého českého výrobce mechanických invalidních vozíků. 

IVO KAŠTAN PŘI STAVBĚ ZÚROČIL ZKUŠENOSTI Z DEVÍTI ÚČASTÍ RALLYE DAKAR.

Vozíky Rid-e prošly úspěšně Start-up programem Master JIC (Jihomoravské Inovační Centrum).

Vozíky Rid-e získaly certifikát Deloitte Noted

bottom of page